YOZGAT İL MEM ARGE

Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi - EKAP

Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi - EKAP

YOZGAT-EKAP, eğitim konusunda ilimizin mevcut durumunu tespit etmek, bu tespitlerden hareketle yapılacak olan değerlendirmeler ışığında, kaynakları ve eğitimde etkisi bulunan tüm unsurları mümkün olan en etkin ve verimli şekilde kullanarak, eğitim faaliyetlerinin kalitesini Türk Milli Eğitim politikaları ile öngörülen düzeye çıkarmak ve 4 yıllık vadede varılacak somut hedefleri, bu hedeflere varmak için uygulanacak hareket tarzını, uygulamaya ilişkin esasları ve yıllık eylem planlarını ortaya koymaktır.

Projenin hedef olarak öngördüğü 4 yıllık sürede Türkiye’deki iller arasında, gerek ortaokullar merkezi sınavlarında, gerekse YGS – LYS’de ilk 20 içinde yer almasını, değişim ve gelişimde Türkiye’de en hızlı gelişimi gerçekleştiren iller arasında bulunmasını ve diğer iller için model oluşturmasını sağlamaktır,

 Projenin ilk adımları Eylül 2013 içerisinde atılmış, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda projenin hazırlık aşamaları belirlenmiş ve genel olarak bir yol haritası ortaya konmuştur.

Proje 2013–2014, 2014–2015, 2015–2016, 2016-2017 eğitim öğretim yıllarını içerecek şekilde 4 yıllık bir süre öngörülmektedir.

 

Söz konusu proje Yozgat Valiliği’nin himaye ve gözetimi altında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonunda; idarecileri, öğretmenleri, personeli, öğrencileri, velileri ile birlikte tüm resmi ve özel öğretim kurumlarını, Yozgat Belediyesini, Bozok Üniversitesini, ilimizde bulunan sivil toplum örgütlerini, yerel yönetimleri, basın yayın kuruluşlarını ve eğitime destek ve gönül veren herkesi paydaş olarak görmektedir.

 

EKAP Formlarına ulaşmak için tıklayınız...

Aşağı Nohutlu Mah. 2. Hükümet Konağı 4. Kat 66100 YOZGAT - 0354 280 66 21 22 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.